Whatsapp Hattımız

Kalkan'a Ulaşım Nasıl Yapılmaktadır?

Kalkan'a Ulaşım Nasıl Yapılmaktadır?

Kalkan'a Ulaşım Nasıl Yapılmaktadır?

Akdeniz'in en güzel bölgelerinden bir tanesi olan Antalya Kaş ilçesine bağlı Kalkan Mahallesi Eski bir balıkçı kasabasıdır.  buraya ulaşım oldukça kolay ve rahattır Aynı zamanda bu bölge Antalya'nın en uç kısmında yer almaktadır. Buradan sonra Muğla il sınırı yer almaktadır sıcak iklimi sayesinde Dünya üzerinde birçok bölgeden turist ziyaret etmektedir. 

Kalkan’ın şehirler arası mesafesi;

Kalkan - istanbul arası 840 Km
Kalkan - Ankara arası 660 Km
Kalkan - Antalya arası 200 Km
Kalkan - Fethiye arası 80 Km
Kalkan - Dalaman Hava limanı 130 Km

İstanbul ve Ankara’dan Kalkan’a nasıl ulaşırım?

Kalkana Antalya üzerinden sahil yolu olarak bildiğimiz Kemer yolu veya Korkuteli yolu üzerinden ulaşım  sağlanmaktadır.  Ayrıca Muğla üzerinden gelen kişilerin Fethiye Fethiye'den sonra Ortalama 80 kilometre Bir Mesafe ile kalkana ulaşılmaktadır. 

Turizmin başkenti olarak tabir ettiğimiz Antalya Kaş Kalkan bölgesine Türkiye'nin birçok il ve ilçesinde otobüs seferleri bulunmaktadır.  Örneğin direk Kalkan otobüs seferi bulunmayan bölgelerde  Kaş veya Fethiye otobüsleri tercih edilmektedir.  Kalkan ile Kaş arasında 20 Km  bir mesafe bulunmaktadır.  Kaş ve Fethiye üzerinden kalkana minibüsler ile ulaşımda sağlanmaktadır.

Kalkan’a hava yolu ile nasıl ulaşırım?

Kalkan'da bir Havalimanı bulunmadığından dolayı direkt olarak kalkana havayolu ile gelmeniz mümkün değildir.  kalkana en yakın Havalimanı Muğla'da bulunan Dalaman havalimanıdır. Ortalama 130 kilometre bir mesafe bulunmaktadır Dalaman havalimanında önce Havaş arabalarına binerek önce Fethiye bölgesine geçiş yapıyorum oradan minibüs servisleri ile kalkan bölgesine ulaşabilirsiniz.

Dalaman Hava yolundan  kalkana geçmek için birçok alternatif ulaşım mevcuttur. Isterseniz havaalanından direkt özel transfer araçları ile kalkana ulaşabilirsiniz.  Diğer türlü toplu taşımalar ile öncelikle Fethiye bölgesine geçiş yaparak burada yer alan  minibüsler aracılığıyla kalkana geçebilirsiniz yaklaşık bir buçuk saatlik bir yolculuk sonrası varış noktası  Kalkan merkeze varmış olacaksınız.

Eğer Antalya Havalimanı üzerinden gelecekseniz Öncelikle havaalanından  Antalya otogarına ulaşım sağlamanız  gerekmektedir. Daha  sonra mevcut otobüs seferleri ile kalkana ulaşım sağlayabilirsiniz.  Peki direkt olarak kalkana otobüs seferi bulunmamakta ise mevcut otobüs güzergahınızı kaş olarak değiştirerek ulaşabilirsiniz.  Kaş bölgesine ulaştıktan sonra oradan minibüsler eşliğinde Kalkan Mahallesi'ne Kısa bir süre içerisinde varmış olursunuz.  aklınıza takılan herhangi bir soru veya problem mevcut olursa Lütfen bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Şu anda Bulunduğunuz sayfa Kalkan bölgesinde en çok tercih edilen Kalkan kiralık villa sitesidir.  Sizlere bu güzel hizmeti sağlamaktan mutluluk duyarız. 

Fırsatlardan Haberdar Olun!

Email adresinizi ekleyin ilk sizin haberiniz olsun.

Akdeniz'in en çok tercih edilen bölgelerinden birtanesi Antalya'nın kaş ilçesine bağlı kalkan bölgesinde sizlerde huzurlu bir tatil için kalkan villa kiralama seçeneği ile kendi bütçenize uygun bir villa bulabilirsiniz. Sizlere en çok tercih edilen merkezi konumda bir çok villa seçeneğini sunabilmek adına sürekli olarak çalışmalarımız tüm hızıyla devam ettirmekteyiz. Muhafazakar, kaliteli, müstakil villa seçenekleri sayesinde en ideal kalkan kiralık villa seçenekleri ile muhteşem bir tatil fırsatı sizleri bekliyor. Ayrıntılı bilgi için bize telefon üzerinden veya canlı destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.