Whatsapp Hattımız

Kalkan'nın Plajları ve Özellikleri

Kalkan'nın Plajları ve Özellikleri

Kalkan'nın Plajları ve Özellikleri

Akdeniz'in en çok tercih edilen turistik bölgelerin başında yer alan Kalkan Beldesi ve çevresinde bulunan ünlü plajlar hakkında detaylı olarak sizlere kısa bir yazı hazırlamış bulunmaktayız.  Genel olarak İngiliz turistlerin en çok tercih ettiği Kalkan bölgesinde  birçok ünlü plaj yer almakta olup sizlere bunları kısaca listeliyoruz.

1-)  Kalkan Halk Plajı

Adından da anladığınız üzere halk Plajı Kalkan yat limanının içerisinde yer almaktadır plaja giriş ücreti bulunmamaktadır.  çevresinde birçok kafe restoran gibi işletmeler yer almaktadır.  plaj genel olarak Çakıl ve Kum karışımı bir zeminden oluşmaktadır. Merkeze 200 metre  mesafe uzaklıktadır.  Dilerseniz halk plajında kendinize özel şezlong ve şemsiye kiralaması yapabilirsiniz.  Bu Plajın en güzel yanı mavi Bayraklı olmasıdır.

2-)  Kaputaş Plajı

Kaş Kalkan yolu üzerinde bulunan Bu eşsiz güzellikteki plaj birçok yerden kişiler tarafından ziyaret edilmektedir. Kaputaş Plajı Kalkan Merkezi 9 kilometre, Kaş merkeze ise 18 kilometre uzaklıktadır.  Kaputaş plajının en güzel yönü  Deniz renginin Turkuaz olmasıdır Bunun sebebi ise denizin giriş kısmında doğal kaynak suyunun Deniz suyu ile birleşmesinden dolayı renginin değişmesinden kaynaklanmaktadır.  dünyanın birçok yerinden bu ünlü plaja ziyaretçisi bulunmaktadır.

3-)  Patara Plajı

 Patara Plajı Türkiye'nin en uzun dünyada ise 10 sırada yer alan plajlarından bir tanesidir.  yaklaşık uzunluğu  12 kilometre olarak bilinmektedir.  Patara Plajı Kalkan Merkezi 16 kilometre,  kaç merkeze 43 kilometre mesafededir.  Bu ünlü plaja girişler ücretlidir.

4-)  Kalamar Plajı

Kalkanın merkezine yaklaşık 2 km uzaklıktadır. Kalamar Plajı özel bir plajdır ancak giriş ücreti bulunmamaktadır.  burada ödemeniz gereken yalnızca şezlong ve şemsiye kiralama ücretleridir. 

5-) Gerenlik Plajı

Kalamar koyuna yakın bir mesafede konumlanmış harika bir doğaya sahip tamamen kum zeminden oluşan Gerçekten muhteşem bir plajdır. Bu plaja ulaşım yalnızca tekneler ile mümkündür.  Gerenlik plajı  denizi,  kumu ve en önemlisi çamur banyosu yapmak isteyenlerin tercih ettiği yerdir.  Kalkan yat limanında bulunan tekne turlarının Hepsi bu plaja  gitmektedir.

6-) Akçagerme Plajı 

Bu plaj kaş’ın girişinde yer almaktadır,  tatil için bu bölgeye gelen birçok ziyaretçi mutlaka bu plaja uğramaktadır.  Kalkan Merkezi yaklaşık 25 kilometre mesafededir. Plaja giriş ücreti bulunmamaktadır şezlong ve şemsiye ücretlidir.

7-) Yalı Beach Club

Kalkan’ın en çok tercih edilenler arasında yer alan Yalı Beach Club merkeze 1 kilometre mesafededir.  Özel bir plaj olduğundan dolayı girişler  ücretlidir. Burası bir platformdan oluştuğundan dolayı merdiven ile denize girilmektedir. 

Bu yazımız https://kalkanvillabul.com/ adresinde yayınlanmaktadır, tamamen bilgi amaçlı olup sizleri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Fırsatlardan Haberdar Olun!

Email adresinizi ekleyin ilk sizin haberiniz olsun.

Akdeniz'in en çok tercih edilen bölgelerinden birtanesi Antalya'nın kaş ilçesine bağlı kalkan bölgesinde sizlerde huzurlu bir tatil için kalkan villa kiralama seçeneği ile kendi bütçenize uygun bir villa bulabilirsiniz. Sizlere en çok tercih edilen merkezi konumda bir çok villa seçeneğini sunabilmek adına sürekli olarak çalışmalarımız tüm hızıyla devam ettirmekteyiz. Muhafazakar, kaliteli, müstakil villa seçenekleri sayesinde en ideal kalkan kiralık villa seçenekleri ile muhteşem bir tatil fırsatı sizleri bekliyor. Ayrıntılı bilgi için bize telefon üzerinden veya canlı destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.